وارن بافت لعنتی

وارن بافت لعنتی!

 

 

وارن بافت لع

 

وارن بافت لعنتی!!!

بورس ایران در سقوطی چند ساله گیر افتاده است! روزهای خوش بورس و سودهای آنچنانی را به یاد دارید؟ فلان سهم که یک ساله 1000 درصد سود به سهام دارانش رسانده بود و شما را وسوسه به حضور در بازار کرد را به یاد دارید ؟ صف های سجام و گرفتن کد بورسی را چه؟ آن اخبار عجیب و غریب روستاییانی مشغول سهام داری را چه؟ به یاد دارید کارمندان بعضی از ادارات درخواست داده بودند ساعت کاری دیرتر آغاز شود تا بتوانند اول صبح مشغول به ترید و خرید و فروش سهام شوند؟ ماشین و خانه ها و طلا و دلار فروخته شود بااین نیت که سال بعدش چند برابر آنها را خواهند خرید اما ناگهان همه چیز از دست رفت و در مقابل دیدگان بهت زده دود شد و به آسمان رفت. بورس وارد دوره ای شد که هنوز هم که هنوز است بعد از 4 سال به روال معمولی خود بازنگشته، روال رویایی که پیشکش!چرا چنین شد ؟ مگر قرار نبود همه پولدار شوند؟ مگر کانال های بورسی نمیگفتند فلان سهم شیر بازار است و هرچه میتوانید بخرید!پس چه اتفاقی افتاد که ناگهان به نقطه ای رسید که با ضررهای 70-80 درصد عده ای از بازار فرار کردند.سیاست  دستوری دوت وقت و بانک مرکز بود  بود یا حقوقی بدجنس یا جبران کسری بودجه و داستان هایی از نظیر یا حماقت!!؟

بورس و سقوط آن یک نمونه است از اتفاقاتی که هر روز در طول زندگی ما می افتد. بزنگاه هایی که به سراغ ما می آید و ما دو دل میشویم که به راه درست رفته ایم و یا اشتباه. آینده همه چیز را مشخص میکند برای کسانی که دل به تقدیر بستند.اما میتوان با انجام اقداماتی در این بزنگاه ها لااقل احتمال درستی تصمیم را بیشتر کرد و لااقل امکان فریب خوردن و به دام افتادن را به حداقل رساند. هدف این کتاب کوچک هم همین است.

نویسنده در این کتاب تلاش کرده تا جای ممکن به خواننده کمک کند تا به درستی تصمیم بگیرد و او برای این کار به ریشه یابی سقوط بورس و رفتار سهام داران و به قولی ضرر دیدگان بورس پرداخته و به خوبی این مسئله را تحلیل کرده تا مخاطب با خواندن آن راه را بر شکست های بعدی خود ببندد و در این راه بیماری وارن بافت را تشخیص میدهد که شاید عامل بسیاری از سقوط ها و مشکلات ما در زندگی باشد. در این کتاب سعی شده با خلاصه ترین حالت توضیح داده شود که چگونه میتوان از سرمایه خود محافظت کرد. این کتاب برای بیان همین مسائل میتواند یک کتاب بورسی صرف نباشد، بلکه کتابی در مورد تصمیم گیری و گام برداشتن به سوی موفقیت باشد.

در هر صورت به خاطر اینکه بسیاری از مخاطبین این کتاب از علاقمندان حضور و سرمایه گذاری در بازار بورس هستند در نیمه دوم کتاب 50 قانون پایه حضور در بازار بورس به طور واضح توضیح داده شده تا مخاطب با خواندن آن آماده حضور در بازار بورس شود و لااقل اگر قصدی برای یادگیری بیشتر ندارد بتواند لااقل گلیم خود را از دریای طوفانی بورس بیرون بکشد. خواندن این کتاب را به همه علاقمندان بورس و کسانی که به دنبال موفقیت هستند پیشنهاد میدهیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *